Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Seramik ve porselen arasında farklılıklar vardır. Genel olarak kullanılan malzemeler, yapımı, kullanım alanları ve özellikleri benzer durumdadır.

Seramik ürünler porselen ürünlere göre daha yumuşaktır. Porselenin daha sert ve camsı özellikleri fazladır.
Porselenin seramiğe göre daha sert olması dayanıklı olması anlamına gelmez. Cam özelliklerinden dolayı seramiğe göre kolay kırılabilmektedir.
Yapısal olarak seramik içerisinde boşluklar daha fazladır.
Porselen içerisindeki malzemelerden dolayı daha yoğundur ve boşluk yoktur. Bu da sızdırmazlık özelliğinin porselen ürünlerde daha fazla olduğu gösterir.
Dayanıklılık ve sağlık bakımından porselenin biraz daha ön planda olduğunu belirtmeliyiz. Normal şartlar altında darbelere karşı seramik malzemeler daha dayanıksızdır.

Işığı geçirme özelliği bakımından porselenin daha geçirgen olduğunu görebiliriz. Sızdırmazlık özelliği daha fazla olmasına rağmen cam özelliğinden dolayı ışığı geçirme oranı seramiğe göre daha fazladır. Porselen malzemeler özellikle güneş ışınlarını fazlasıyla geçirmektedir. Seramik malzemelerde ise böyle bir durum söz konusu değildir.

Porselenin çok yüksek ısıda fırınlandığını ifade etmemiz gerekiyor. Özellikle seramiğe göre çok daha sert olmasında temel etken yüksek ısıda fırınlanıyor olmasıdır. Ortalama olarak seramik 1100 derece civarında fırın ile ısıtılırken, porselen ise 1400 derece civarı fırında ısıtılmaktadır. Bu da porselenin daha sert olması demektir. Seramiğin mat ve donuk olması, porselenin de çok daha yoğun ve kesif olması diğer özellikler arasındadır. Kullanım, tasarım, sağlık ve benzer özellikleriyle her iki malzemenin de hayatımızdaki kullanım alanları çok fazladır.

Kupa bardaklarımızı dayanıklı PORSELEN kupalardan tercih ediyoruz. Çünkü sizlere, sevdiklerinize ve anılarınıza değer veriyoruz.

Seramik kupalarda yaşanılan  pürüzlü ve mat yüzey, kullanıma bağlı küçük çatlaklar gibi  sorunlar ile karşılaşmanızı kesinlikle istemiyoruz.

Baskıda kullanmış olduğumuz mürekkeplerimiz bardak üzerine transfer ve yıkama vb. işlemlerde daha yüksek kalıcılık sağlaması için 1. Sınıf EPSON marka mürekkep kullanmaktayız.

Baskıda kullanmış olduğumuz transfer kağıtlarımız en yüksek kalitede bardağa daha kalıcı ve daha net görüntü sağlaması için  1. sınıf EPSON marka transfer kağıdı kullanmaktayız.

Sizlere ve anılarınıza değer verdiğimiz için, sizler için her zaman en iyisini tercih ediyoruz.

Kisiyeozelbardak.com Kupalarına 200 Derecede Baskı yapılmaktadır, Baskı kalıcıdır herhangi bir silinme ile karşılaşmazsınız.

Uzun Süre Kalıcı Baskı Bulaşık Makinesinde Kullanmanızı Önermiyoruz,
Elde yıkma işleminde ise bardağınızı çizecek materyellerin kullanımından kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

İade:

100% müşteri memnuniyeti amaçlayan kisiyeozelbardak.com, kendi tarafından kaynaklanan hataları hemen telafi eder. Ürünün yenisini yaparak alıcıya gönderir.

İade edilecek ürünler için şu adımlar takip edilir.

1- Şikayet sahibinin iddiası sipariş detayları bölümünden dikkatlice incelenir.
2- Gerekirse şikayet sahibinden hatalı olduğu iddia ettiği yerin veya ürünün fotoğrafı istenir.
3- Üründe kisiyeozelbardak’tan kaynaklanan herhangi bir hata var ise, hatalı ürün istenir ve hemen yenisi hazırlanarak bedelsiz olarak yollanır.

Tarafımızdan yapılan bir hatada ödeme iadesi yapılmaz. Ürünün yenisi ve doğrusu bedelsiz olarak yapılır ve size tekrar gönderilir.

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereği, “Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler” iade edilemez, beden değişimi yapılamaz veya ürün değiştirilemez. Bu nedenle kişiselleştirdiğiniz üründe hata olup olmadığını kontrol ederek sipariş veriniz.

Tarafımızdan yapılan bir hatada ödeme iadesi yapılmaz. Ürünün yenisi ve doğrusu bedelsiz olarak hazırlanır ve size tekrar gönderilir.
Ancak ürünlerimiz tamamen size özel olduğu için, sizden kaynaklanan hatalardan dolayı iade alamamaktayız. Sipariş İptali:

Siparişinizi işleme alınmadan yani “Beklemede” konumunda iken iptal edebilirsiniz. “Hazırlanıyor” konumunda olan siparişiniz artık işleme alındığı için iptal etme hakkınız olmayabilir. Sipariş iptali tarafımızdan yapılmaktadır. İptal etmek için mail veya telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Evet. İnternette bulduğunuz bir resmi veya herhangi bir fotoğrafı bardak üzerine tasarlayabiliriz. Tek şart resminizin yüksek çözünürlükte olmasıdır.

Özel Baskılarda (Fotoğraf Baskı) Fotoğrafın Kalitesiyle orantılı birebir renk alınamayabilir. Ama elimizden geldiğince profesyonel şekilde uyum sağlamaya çalışıyoruz.

Sitemizden sadece kredi kartı veya havale/eft yöntemiyle alışveriş yapabilirsiniz.

Değişiklik yapabilmemiz için siparişinizin “Kişiye Özel” olmaması gerekir. “Kargo Aşamasında” ki bir sipariş üzerinde değişiklik yapmak maalesef mümkün değildir.